Nagroda WOLONTARIUSZ ROKU 2019 w dziedzinie polsko-ukraińskiej integracji

W zeszłym tygodniu były ogłoszone wyniki konkursu Wolontariusz Roku 2019. W tegorocznym konkursie zgłoszono 12 kandydatów, którzy pracują na rzecz żorskiej społeczności lokalnej. Kapituła podjęła decyzję o wyborze trzech wolontariuszy, którzy otrzymają tytuł Wolontariusza Roku 2019, piszą w Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych.

Tytuł Wolontariusza Roku 2019 otrzymali:
– pan Tadeusz Kapa ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach
– pani Henryka Świerczyna z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach
– pani Alla Brożyna z fundacji Fundacja TEANO na rzecz nauki i sztuki

Ukrainka Alla Brożyna zajmuje się integracją międzynarodową, inicjuje różne projekty dla mieszkańców Żor i uczestniczy w ich realizacji, m.in. projekty pod patronatem MOKu „Żorzanka w twórczości”, „ Motanki czyli poplątane historie”, „Żorski Teatr Ognia”. Udziela porad, pomaga ludziom w trudnej sytuacji życiowej i prowadzi elektroniczny informator www.zorydrugidom.eu Jest specjalistką do spraw Europy Wschodniej, korepetytorką i tłumaczką (język rosyjski/ukraiński/polski dla obcokrajowców), współautorką warsztatów dla nauczycieli i korepetytorów „Jak promować swoje usługi i pozyskiwać klientów w Internecie”. Oferuje doradztwo w zakresie obcokrajowców, brandingu personalnego na Facebook i Linkedin oraz pomaga przy pozyskiwaniu kontaktów biznesowych, partnerów i dostawców w Europie Wschodniej. Współpracuje z Fundacją Teano i Żorską Strefą Przedsiębiorczości.

Tegoroczny Diament Wolontariatu, czyli tytuł dla organizacji, która najbardziej przyczyniła się do rozwoju wolontariatu w Żorach w roku 2019 otrzymali harcerze z Hufiec ZHP Żory im. hm. Władysława Drobnego.

Back to top