Як активувати туристичний ваучер 500+

17 липня Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Польський туристичний ваучер (Polski Bon Turystyczny)

Для кого призначений туристичний ваучер?

Туристичний ваучер на суму 500 злотих – це підтримка для сімей з дітьми, у звязку зі складною господарською ситуацією, викликаною епідемією  Covid-19. Він призначений для сімей зі щонаймні 1 дитиною до 18 років та сімей з неповносправними дітьми (такі сім’ї отримають по 1000 злотих на дитину), незалежно від рівня доходів. Електронний ваучер дійсний до 31 березня 2021 року (останній термін резервації послуги) . Ним можна буде оплатити, в т.ч., перебування в готелі, агротуристичному господарстві чи в таборі, а також участь в розважальних туристичних заходах — але лише на території Польщі!

Як активувати туристичний ваучер?

За допомогою електронного порталу Управління соціального страхування PUE ZUS (реєстрація можлива в т.ч. через інтернет-банк). На бічній панелі 31 липня з’явиться окрема закладка, в якій потрібно буде подати або зактуалізувати контактні дані (електронну адресу та телефон). Ogólny > Polski Bon Turystyczny > Mój bon. Допомогу на відпочинок можна буде також отримати на новонароджену дитину (в ході програми). В такому випадку потрібно буде спочатку пройти реєстрацію на програму 500+,  а вже пізніше активувати ваучер.

Вищезгадана умова особливо актуальна у випадку іноземців, котрі претендують на цей вид допомоги. Одноразовий ваучер на відпочинок, так само як і щомісячну допомогу 500+, можуть отримати лише ті іноземці, котрі мають карту побиту з приміткою «dostęp do rynku pracy» (деякі джерела вказують також можливість отримання допомоги 500+ при наявності дозволу на працю /zezwolenie типу А).

Після актуалізації даних користувач отримає смс або електронний лист зі спеціальним кодом, який потрібно буде подавати при оплаті. При цьому підприємцю, котрий зареєструється в базі ZUS і зможе приймати такі ваучери, потрібно буде зайти на свій профіль на PUE ZUS і вписати поданий клієнтом код. Впродовж 2 тижнів він отримає повернення коштів на свій банківський рахунок.

Ваучер можна буде використати багаторазово, допоки він не вичерпається. Каталог туристичних організацій, які візьмуть участь в програмі, можна буде знайти на сайті Польської туристичної організації (POT) 

Джерело перекладу: zorydopracy.pl

Ілюстрація: nocowanie.pl

Back to top