«Akcja ADAPTACJA!» – в Жорах розпочався проект для дітей іноземців

Згідно з даними відділу освіти Жорської міської ради, в початкових школах міста навчається понад 56 учнів іноземців, з них лише в школі номер 3 — 27  дітей, в садочках — 9, а в середніх школах (ліцеї та технікуми) — 1 дитина. Більшість – це громадяни України. Кожна третя консультація Міжкультурного асистента стосується переїзду сімей до Польщі, а також влаштування дітей в польську систему освіти та адаптації в новому середовищі, вивчення польської мови.

Переїзд дітей зазвичай планується на початку літа, після закінчення навчального року в Україні. Перед ними – понад 2 літні місяці. Як їх провести цікаво та з користю?

Саме це питання хвилювало учасниць ініціативної групи Nieobcy/Нечужий —  мам, котрі мають діток з міграційним досвідом. В результаті з’явився проект  «Akcja ADAPTACJA!»/Акція АДАПТАЦІЯ!

Учасниці неформальної групи Nieobcy, ініціаторки проекту Akcja ADAPTACJA! — Ольга, Алла, Тетяна і дві Наталії.

У чому він полягає?

Учасники проекту (батьки) дізнаються від україно-російськомовного психолога, як проходить адаптація дітей у Польщі, як потрібно реагувати на скарги і питання дітей, які можуть виникнути проблеми та як їх уникнути чи зменшити, а також допомогти дитині у вивченні польської мови.

Учасники проекту (діти) зможуть активно і весело провести час у колі інших діток українсько-російськомовних діток, пізнати нових друзів з Польщі та вибрати для себе цікавий вид позашкільних занять, які вони можуть регулярно відвідувати вже з вересня.

В рамках проекту відбудеться зустріч з психологом, а також зустрічі/тренінги, які розкриють у дітях здібності та нові зацікавлення, а також допоможуть їм адаптуватися в новому середовищі. Наприклад, тренінг з бейсболу  від тренера однієї з найкращих команд у Польщі «Гепарди», сплав байдарками з місцевими скаутами (харцежами), танцювальний флешмоб та інші. Також ми підготуємо спеціальний польсько-український ДОВІДНИК «Карта інтересів», де буде показано, які в Жорах існують можливості для позашкільного проведення часу.

Для нас важливо, щоб діти провели час не лише цікаво, але й активно, оскільки віддалене навчання впродовж останнього року негативно вплинуло на їх фізичну форму.

Для запису в проекті потрібно заповнити АНКЕТУ. Кількість учасників (дітей) обмежена! Перевага надається дітям, які недавно приїхали на постійне проживання до міста Жори.

Проект реалізується в рамках конкурсу «Змінюємо наше місто» (Zmieniamy nasze miasto), оголошеного Жорським центром неурядових організацій (Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych).

 

Як привезти дитину до Польщі та записати до школи/садочка: покрокова інструкція

Польсько-український довідник «Ласкаво просимо до Жор!»

Back to top