Żorcy obcokrajowcy będą mogli przetestować pomysł na biznes

Po przeprowadzce do Polski obcokrajowcy co raz częściej zastanawiają się nad rozpoczęciem własnej działalności  – w celu przebranżowienia się lub kontynuacji biznesu, który prowadzili we własnym kraju. Jednak polskie prawo ogranicza możliwości zakładania firmy dla większości przybyłych.

Kto może podejmować i prowadzić każdą dopuszczoną formę działalności gospodarczej.

Czym jest „działalność nierejestrowana” i czy się warto w nią bawić

Ci, kto nie boi się wyzwań i jednak chciałby przetestować pomysł na własny biznes w prosty sposób, bez większego ryzyka, mogą skorzystać z usług Inkubatora Żorskiego.

Uczestnicy partnerskiego „Programu Preinkubacji AIP” otrzymują wsparcie na wielu polach rozwoju biznesu, takich jak księgowość, prawo czy kadra. Mogą również liczyć na pomoc przy zakładaniu, prowadzeniu oraz promocji działalności gospodarczej. Wśród doradców z AIP są również osoby rosyjskojęzyczne.

Już niedługo uczestnicy programu będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej przestrzeni coworkingowej na ul. Dworcowej 8, w Żorach. Zorganizowane zostały cztery stanowiska, nastawione na wspólną lub indywidualną prace w przestrzeni biurowej z szybkim Internetem oraz sprzętem pomocniczym do pracy (drukarka, flipchart etc.).

Szczegóły można się dowiedzieć pod adresem ul. Dworcowa 8 (ARP – Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości) (przystanek Dworcowa, bezpłatny autobus nr 3) albo pod telefonem 790 351 566

Back to top