„Żorski Teatr Ognia”– międzykulturowy projekt Ukraińca z Żor

Jesienią żorski Rynek oraz Dziedziniec Domu Kultury oświetli płomień tańczący w wykonaniu grupy artystycznej Fire Stream z Zaporoża (Ukraina) oraz uczestników projektu „Żorski Teatr Ognia” z Polski i Ukrainy. Inicjatorem projektu pod patronatem MOKu jest Mykola Sementsov z ukraińskiego miasta Zaporoże, który przyjechał do Żor pracować jako tokarz.

Od dzisiaj startuje nabór uczestników do 2 grup – 6-15 lat (praca z rekwizytem, bez ognia) i od 16 lat (praca z ogniem). Zgłoszenia przyjmowane są poprzez telefon 533 963 227 lub mailowo zorzanka.projekt@gmail.com – do 6 września! Od 7 września zaczyna się seria warsztatów oraz pokazów ogniowych, w tym warsztaty pracy z ogniem, ruchowo-taneczne i aktorskie/performance.

Warsztaty w ramach projektu będą poprowadzone przez uczestników grupy Fire Stream w języku ukraińskim/rosyjskim z tłumaczeniem na język polski. W rezultacie projektu powstanie międzynarodowa polsko-ukraińska grupa, zainteresowana i przygotowana do stworzenia Żorskiego Teatru Ognia. Terminy pokazów i warsztatów podane są na plakacie.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019.

Back to top